Rosja kontra Bitcoin: kolejna runda


Rosja po raz kolejny pokazuje brak jasnej interpretacji w stosunku do walut kryptograficznych. Kolejnymi ofiarami braku wypracowania wspólnego konsensusu stały się dwie duże giełdy wymiany walut Bitstamp oraz BTC-e.
[clear] W uzasadnieniu podają wejście w życie nowych regulacji prawnych jednak sami rosjanie zaprzeczają by były jakieś zmiany legislacyjne odnośnie Bitcoina.

[clear] Na początku roku klienci zamieszkujący teren Federacji Rosyjskiej po wejściu na stronę główną Bitstampa zostali witani komunikatem “blocked by the security rules” Bitstam dopiero po tygodniu oficjalnie ustosunkował się do całej sytuacji i wysłał do swoich rosyjskich klientów wiadomość:


”Zostaliśmy poinformowani, że rząd Rosji uniemożliwił dostęp do strony Bitstamp dla wszystkich naszych rosyjskich klientów. Bardzo żałujemy, że tak się stało i postaramy się rozwiązać ten problem tak szybko jak to tylko możliwe. Wszystkie konta pozostają zabezpieczone. Nie zostaliśmy oficjalnie poinformowani o powodzie blokady co uważamy za niesprawiedliwe. „


Bitstamp postanowił zablokować dostęp do swojej strony wszystkim rosyjskim IP do momentu wyjaśnienia sprawy.

 

 

[clear] Kolejną giełdą mającą problemy na rynku rosyjskim jest BTC-e.com która została zablokowana przez rząd rosyjski.
Strona została dodana do tak zwanej blocklist na podstawie artykułu 15.1 Rządowego Prawa Informacji. Artykuł ten dotyczy ograniczenia dostępu do nielegalnych informacji na terytorium Federacji Rosysjskiej. Należy jednak zauważyć, że „nielegalne informacje” nie są w żaden sposób powiązane z kryptowalutami.

[clear] Rosja jest znana z tego, że ma jedne z najbardziej skomplikowanych relacji z bitcoinem. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat słyszeliśmy o całkowitym zakazie używania Bitcoina, uznania go za nielegalny czy publiczne oświadczenie o nie traktowaniu posiadania Bitcoinów jako przestępstwo.
[clear] Zarówno Bitstamp jak i BTC-e są obecne w przestrzeni kryptowalut przez większość czasu istnienia Bitcoina. Nie zaliczyły one większych wpadek w postaci ataków hakerskich czy dłuższych przerw w działaniu. I tak jak zablokowanie BTC-e nie dziwi aż tak bardzo ponieważ pomimo długoletniej działalności właściciele nie podają prawdziwych danych o siedzibie firmy, ani żadnych danych tak Bitstamp nie posiada w swojej ofercie nawet pary BITCOIN/RUBEL

[clear] [ad id=”1297″]

Previous BitFury: Musimy stworzyć Bitcoinowe konsorcjum
Next Twórca JavaScript oraz Mozilli pokazuje przeglądarkę obsługującą Bitcoin

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *