Categories
USD
We are in Social
27 stycznia
2016
Software Wiadomości
2013 Views

Twórca JavaScript oraz Mozilli pokazuje przeglądarkę obsługującą Bitcoin

Brendad Eich, znany ze stworzenia jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych Mozilla oraz języka JacaStcript, zaprezentował Brave, oprogramowanie które płaci w Bitcoin za reklamy.

[clear]
Dzięki  nowemu projektowi Eich’ a, będziemy mogli otrzymywać mikropłatności w Bitcoin za przeglądanie internetu, nawet jeśli wybierzemy opcje ad-free. Kod źródłowy możemy zobaczyć na Github i jest gotowy do testów. Oficjalny start zapowiedziany jest na połowę 2016r.

[clear]
Brave nie jest kolejną zwykłą przeglądarką internetową. Poza podstawowymi funkcjami jest to praktycznie zupełnie nowe narzędzie dla reklamodawców. Oprogramowanie pozwala surfować po internecie tak samo jak popularne FireFox czy Chrome jednak z jedną zasadniczą różnicą: zastępuje bloki reklamowe „czystymi reklamami”, które nie spowalniają przeglądania i nie naruszają prywatności użytkowników. Reklamy te wciąż generują przychód w postaci 55% dla podmiotów publikujących, 15% dla reklamodawców oraz 15% dla każdego użytkownika Brave. Wszystkie rozliczenia odbywają się za pomocą Bitcoin.

[clear]
Brave automatycznie rejestruje adresy Bitcoin każdego publikującego i całe wynagrodzenie jest przesyłane na ten adres. Korzystającym z tego systemu pozostaje znaleźć odpowiednią strategię do generowania ruchu i zbierania płatności.
[clear]
Nie jest to pierwsze  rozwiązanie umożliwiające surfowanie za pomocą Bitcoin. Na początku roku została zaprezentowana przeglądarka LetsBrik . Jest to platforma online umożliwiająca przeglądanie internetu, prowadzenie rozmów video w HD czy tanie, międzynarodowe rozmowy oraz SMS. Swoje konto możemy zasilić za pośrednictwem Bitcoin jak i kartami kredytowymi czy PayPalem. W grudniu 2015 Google Chrome zaprezentowało również dodatek
1 Comment:

Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Software, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Software, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Software, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.