Twórca JavaScript oraz Mozilli pokazuje przeglądarkę obsługującą Bitcoin

Brendad Eich, znany ze stworzenia jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych Mozilla oraz języka JacaStcript, zaprezentował Brave, oprogramowanie które płaci w Bitcoin za reklamy.


Dzięki  nowemu projektowi Eich’ a, będziemy mogli otrzymywać mikropłatności w Bitcoin za przeglądanie internetu, nawet jeśli wybierzemy opcje ad-free. Kod źródłowy możemy zobaczyć na Github i jest gotowy do testów. Oficjalny start zapowiedziany jest na połowę 2016r.


Brave nie jest kolejną zwykłą przeglądarką internetową. Poza podstawowymi funkcjami jest to praktycznie zupełnie nowe narzędzie dla reklamodawców. Oprogramowanie pozwala surfować po internecie tak samo jak popularne FireFox czy Chrome jednak z jedną zasadniczą różnicą: zastępuje bloki reklamowe „czystymi reklamami”, które nie spowalniają przeglądania i nie naruszają prywatności użytkowników. Reklamy te wciąż generują przychód w postaci 55% dla podmiotów publikujących, 15% dla reklamodawców oraz 15% dla każdego użytkownika Brave. Wszystkie rozliczenia odbywają się za pomocą Bitcoin.


Brave automatycznie rejestruje adresy Bitcoin każdego publikującego i całe wynagrodzenie jest przesyłane na ten adres. Korzystającym z tego systemu pozostaje znaleźć odpowiednią strategię do generowania ruchu i zbierania płatności.

Nie jest to pierwsze  rozwiązanie umożliwiające surfowanie za pomocą Bitcoin. Na początku roku została zaprezentowana przeglądarka LetsBrik . Jest to platforma online umożliwiająca przeglądanie internetu, prowadzenie rozmów video w HD czy tanie, międzynarodowe rozmowy oraz SMS. Swoje konto możemy zasilić za pośrednictwem Bitcoin jak i kartami kredytowymi czy PayPalem. W grudniu 2015 Google Chrome zaprezentowało również dodatek

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

1 Comment

  1. Dadad

    Zainstalowałem ale nie widzę żadnej opcji mikropłatności. Nawet wzmianki na ten temat nie ma w opcjach przeglądarki. Ogólnie Brave 0.7 wygląda jak wczesna beta.

    Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *