Chainalysis współpracuje z Europolem

Startup Chainalysis  mający swoją siedzibę w Nowym Yorku podpisało porozumienie z Europejskim Europolem w sprawie współpracy i wymianie informacji o przestępstwach i oszustwach popełnionych online.

Dokument o nazwie Memorandum of Understanding (MoU) został podpisany przez Chainalysis oraz Europol w celu zwalczania przestępstw z wykorzystywaniem kryptowalut takich jak Bitcoin. W ostatnich miesiącach setki firm padły ofiarą hakerów, którzy szyfrowali dyski i jedyną możliwością na odzyskanie danych było przelanie okupu w Bitcoin.

CRUdGaiWUAAV_rw

Chainalysis twierdzi, że jest w stanie wyśledzić przestępców po ich śladach w blockchain.

 

Zespół pracuje nadnarzędziem zapewniającym prywatność klientów i zapobiega przestępstwom finansowym. Startup ogłosił również pozyskanie ponad 1,6 miliona dolarów od inwestorów.

 

 

 

 

 


Steven Wilson, Europol European Cybercrime Centre:

„Rozwiązania oferowane przez Chainalysis znacząco poprawią skuteczność naszych dochodzeń w Europie. W planach jest opracowanie narzędzia ktore sprawi, że Europejskie biznesy oraz użytkownicy będą bezpieczniejsi w sieci.”

Chainalysis współpracuje z szeregiem jednostek oraz agencji w USA, Azji oraz Europie. W październiku 2015 zostali laureatem konkursu organizowanego przez ban Barclays w Nowym Yorku na najlepszy sartup Fintech. Jedną z nagród była możliwość podpisania kontraktu na dostarczenie projektów opartych o blockchain dla branży bankowej.


Wraz ze wzrostem popularności walut kryptograficznych tego rodzaju rozwiązania będą pojawiały się coraz częściej. Im szybciej powstanę narzędzia zwiększające bezpieczeństwo i umożliwiające ściganie przestępców posługujących się tą technologią, tym szybciej i łatwiej będzie można przekonać do używania Bitcoina globalne instytucje finansowe.

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *