Wzrost prowizji w transakcjach Bitcoin


Coraz więcej osób zauważyło dość znaczący wzrost wartości fee transakcyjnego przy transakcjach Bitcoin. Jest to najbardziej odczuwalne przez użytkowników dodających mniejsze prowizje przez co nadawane są im niższe priorytety i tranakcja taka może nie być potwierdzona nawet kilka godzin.

[clear] Różnica jest dość znacząca ponieważ w stosunkowo krótkim okresie czasu wzrosła ponad pięciokrotnie.

[clear] fee[clear] Im wyższa prowizja dołączona do transakcji, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie ona dołączona do najbliższego wygenerowanego bloka, a co za tym idzie potwierdzona. Wzrost oraz spadek wielkości fee zależne jest więc od wolnego miejsca w blokach w danym okresie czasu. Większość portfeli bitcoin dołącza automatyczne fee w wysokości 0.0001 BTC (0.11 PLN).  W ostatnich miesiącach trwa zagorzała dyskusja nad zwiększeniem wielkości bloku jednak co najmniej do Lipca 2016 kiedy to zaplanowany jest fork sieci, pozostanie ona w aktualnej wielkości 1mb.

[clear] Według danych dostępnych na bitcoinfees.21.co/, użytkownicy którzy płacą standardowe fee wynoszące od 1000 do 10 000 satoshi ( 1 satoshi=0.00000001 BTC) muszą czekać na potwierdzenie transakcji od 5 do 42 bloków co przekłada się na czas od 1,4 do 16 godzin. Minimalne fee konieczne do włączenia transakcji w następnym bloku wynosi 21 000 satoshi, a w przypadku natychmiastowego przelewu musimy dodać ponad 61 000 satoshi co przy obecnym kursie daje około $2,5.


grafika: http://bitcoinfees.com/

Previous BlockApps: Blockchain Ethereum na licencji Microsoft
Next Jak działa Lightning Network

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *