Categories
USD
We are in Social
14 marca
2016
altcoin inwestycje Software Wiadomości
1532 Views

Kapitalizacja rynku Ethereum wyniosła 1 miliard euro

 

Ethereum osiągnęło kolejny kamień milowy w swoim rozwoju. Kapitalizacja rynku sięgnęła ponad 1 miliarda dolarów przy 6 miliardach w przypadku Bitcoin. Ethereum odnotowuje stabilny wzrost od ogłoszenia kolejnej stabilnej wersji protokołu Homestead. Ilość node’ów wzrosła o ponad 22% w ciągu jednego dnia i wciąż rośnie. Od ponad miesiąca wolumin transakcyjny jest drugi co do wielkości, zaraz po bitoinie co czyni go drugą najchętniej handlowaną i używaną kryptowalutą.

[clear]
Ethereum jest rewolucyjnym projektem i oferuje możliwość programowania transakcji oraz aplikacji na swoim blockchainie za pomocą smart contract. Coraz więcej startupów oraz projektów rozwija nowe narzędzia oparte o tę technologię i śmiało można mówić o narodzinach całkowicie nowej branży. Ethereum nie uszedł uwadze nawet takich gigantów jak Microsoft, który dał blockchainowi ethereum oficjalną licencję w swojej usłudze Azure.  Przed Ethereum wszelkie kryptowaluty oferowały jedyne drobne innowacje w stosunku do Bitcoina i wykorzystywane były tylko do transakcji przez co w zdecydowanej większości padały lub konsekwentnie tracą na wartości przy umacnianiu się pozycji Bitcoina w społeczeństwie.
[clear]
eth market cap

[clear]
Wciąż trwa dyskusja na temat wielkości bloku co poskutkowało chwilową stagnacją w rozwijaniu oficjalnego kodu bitcoina, a co za tym idzie ceny i ludzie zaczęli szukać alternatyw dla handlu kryptowalutami. Wiele osób dostrzegło potencjał Ethereum i jeśli kapitalizacja rynku utrzyma się w okolicach 1 miliarda (zarówno dolarów jak i euro)  może okazać się że nie jest to kolejna bańka spekulacyjna do których przyzwyczaiły nas altcoiny.
[clear]

Będzie bardzo ciekawe obserwowanie w którym kierunku pójdzie Ethereum zarówno jeśli chodzi o trading oraz o rozwijanie kodu. Jeszcze dwa lata temu był to jedynie koncept, a dziś jest drugą największą kryptowalutą na świecie przy czym nie było jeszcze większego updateu.
[clear]
Jeśli istnieje już kryptowaluta, która może zbliżyć się do Bitcoina jeśli chodzi o kapitalizację rynku, Ethereum wygląda na najbezpieczniejszą obecnie opcję. Jedno jest pewne, skorzysta na tym cały ekosystem budowany wokół technologii blockchain. Różne zespoły pracujące w różnych niszach będą skutecznie się nawzajem motywować przez co jakość finalnych produktów będzie stale podnoszona.
Najczęściej czytane

13 maja 2015
altcoin, inwestycje, Software, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
altcoin, inwestycje, Software, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
altcoin, inwestycje, Software, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.