Satori Coins: fizyczne monety Bitcoin


Japońska firma Raimu Inc. zaprezentowała serię fizycznych monet Bitcoin w celu promocji tej wirtualnej waluty. Każda moneta zawiera drobne kwoty które można wypłacić lub załadować je większą kwotą.

[clear]

[clear]

W wywiadzie dla Corbett Report, Motori Kan pełniący funkcję dyrektora Raimu tłumaczył, że odkąd Bitcoin jest w pełni cyfrową walutą wersja fizyczna może być bardziej pomocna w zrozumieniu kryptowalut. Raimu była również pierwszą firmą w Japonii która zainstalowała bankomat Bitcoin, a teraz wypuszcza fizyczne monety, które będą wyglądać dla zwykłych obywateli jak pieniądze do których są przyzwyczajeni.

 

„Bitcoin istnieje tylko w internecie. Chcemy, aby bitcoin był bardziej zrozumiały przez Japończyków więc ściągnęliśmy bitcoinowy ATM wiosną ’14 jednak szybko zdaliśmy sobie sprawę, że koncept ATM jest zbyt zaawansowany dla mieszkańców Japonii.”

Po obserwacji oraz analizie rynku, firma postanowiła rozpocząć produkcję fizycznych monet. W odróżnieniu do znanych monet Casacuis czy Denarium (fizyczne monety z metali szlachetnych z zapisanym 1 btc), które Kan określa jak o „za drogie”, Satori Coins mają zapisane małe ilości Bitcoina które przy obecnym kursie wynoszą około 2pln (0.001BTC). Każda z monet ma własny, indywidualny kod QR który może zostać zeskanowany przez każdą aplikację blockchain w celu przesłania środków z monety na portfel online. Kod jest ukryty pod specjalnym hologramem.
[clear] coin04

[clear]

Kwota jaka została wgrana na monety jest tak mała, że nawet w przypadku zgubienia lub utraty nie będzie to wielka strana. Mają to być pieniądze do użytku codziennego, a ewentualna strata będzie cenną lekcją.
Rząd Japonii na początki Marca uznał również wirtualne waluty jako jedną z oficjalnych metod płatności równożędnych z tradycyjnymi walutami. Bitcoin jako społeczność czeka jeszcze bardzo dużo pracy w naukach podstaw i uświadamiania ludzi o możliwościach walut kryptograficznych, a takie projekty jak Satori Coins są bardzo dobrym krokiem w tym kierunku.

Previous HashFlare: Kopanie Ethereum w chmurze
Next Kapitalizacja rynku Ethereum wyniosła 1 miliard euro

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *