R3 otwiera drugi nabór


R3 otworzyło drugą rundę aplikacji dla firm chcących nawiązać współpracę z  grupą. Tym razem konsorcjum zapowiedziało plany partnerstwa nie tylko z sektorem bankowym.

[clear] Rozpoczęcie drugiego naboru zostało oficjalnie ogloszone przez Charleya Coopera, pełniącego funkcję dyrektora konsorcjum. Zwrócił uwagę, że tym razem nie będzie limitów jeśli chodzi o ilość nowych projektów, ale skupią się na zainteresowaniu jak największej ilości firm spoza sektora finansowego.
[clear] Cooper w rozmowie z  Coindesk

„Nasza strategia się nie zmieniła. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy z dostawcami infrastruktury oraz innymi potencjalnymi partnerami”

[clear] Pierwszą z firm która zgłosiła chęć współpracy jest Japońska instytucja finansowa SBI Holdings. Bank ogłosił swój udział w projekcie na początku tego tygodnia. Zdaniem R3, kolejna runda aplikacji zakończy się bardzo dużą liczbą nowych członków ponieważ zainteresowanie technologią blockchain stale rośnie.

[clear] R3CEV tworzy konsorcjum stawiające sobie za zadanie badanie oraz rozwój technologii blockchain. Pierwsi partnerzy, którzy zdecydowali się na współpracę oraz wolną wymianę wyników swoich badań zaliczają się to największych banków i instytucji finansowych na świecie. Są to między innymi Goldman Sachs, JPMorgan, Credit Suisse, Barclays, BBVA, Australian Commonwealth Bank, Royal Bank of Scotland, State Street, UBS, Mitsubishi UFJ, Citi, Commerzbank, Deutsche Bank, HSBC, Morgan Stanley, National Australia Bank, Royal Bank of Canada, SEB, Societé Generale i wielu innych co daje ponad 42 pozycje.

[clear] Wszyscy członkowie współpracują, aby opracować rozwiązanie bazujące na blockchain dla instytucji finansowych oraz transakcji międzybankowych. Na początku marca R3 ogłosiło koniec testów pięciu blockchainowych rozwiązań działających w chmurze. Ich możliwości sprawdzało 40 banków biorących udział w tym projekcie i testy te zakończyły się powodzeniem. Jesli R3 dalej będzie w takim tempie prezentować nowe narzędzia, możemy się spodziewać rewolucji w bankowości już w najbliższych latach.
[clear]


Więcej o R3CEV: http://www.coinformacje.pl/?s=r3

Previous Kapitalizacja rynku Ethereum wyniosła 1 miliard euro
Next Jeden z większych banków dodaje Bitcoin do podstawowych usług

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *