Jeden z większych banków dodaje Bitcoin do podstawowych usług


United Services Automobile Association (USAA) pod koniec ’14 miało ponad 10.7 milionów klientów rozproszonych na 19 głównych rynkach. Mimo kilkudziesięcioletniej historii posiada tylko jedną fizyczną placówkę w San Antonio, Texas. Praktycznie cała bankowość jest obsługiwana online oraz poprzez aplikację mobilną w której użytkownicy mogą wysyłać pieniądze, uzyskać ubezpieczenie, płacić rachunki czy sprawdzać swoje depozyty.
[clear]

Utworzona przez oficerów armii USA w 1922, United Services Automobile Association (USAA) ma obecnie 23,400 pracowników w biurach w całym kraju oraz aktywa o wartości ponad 70 miliardów dolarów.

[clear] USAA jest prywatną grupą gdzie nie ma udziałowców, a dywidenda jest wypłacana bezpośrednio do członków. Wypłata profitu jest na podstawie wygenerowanych zysków w roku poprzednim.

 

[clear] Grupa nie boi się nowych eksperymentów oraz pomysłów. Od 2011 czeki mogą być wpłacane poprzez zrobienie i wysłanie zdjęcia telefonem. USAA jest również znane z wynalezienia koncepcji telefonicznego marketingu bezpośredniego w latach ’60, ponad dekadę przed zaoferowaniem usług bankowych.

[clear] USAA zakończyła właśnie czteromiesięczny program pilotażowy z jedną z największych giełd na świecie Coinbase, co zaowocowało wprowadzeniem obsługi Bitcoin do podstawowych funkcji. Od teraz każdy użytkownik może z poziomu konta bankowego sprawdzić stan swojego konta Coinbase.
[clear]

ResizedImage360310-USAA-Account-Summary

[clear] Dodanie konta Coinbase odbywa się z poziomu strony głównej banku, gdzie po kliknięcie „add account” wystarczy zalogować się do Coinbase. Od tego momentu stan portfela Coinbase będzie zawsze widoczny zarówno w na stronie internetowej jak i aplikacji mobilnej w zakładce “My Accounts Summary”.
Jon Cholak przewodził całej integracji jako główny koordynator inwestycji grupy w Coinbase, która była jedną z największych w ekosystemie Bitcoin i wynosiła 75 milionów dolarów. Nadzorował badania na temat walut kryptograficznych od 2014 roku.
[clear] Jon Cholak, USAA

„Tradycyjnie, USAA radzi sobie bardzo dobrze jeśli chodzi o przyswajanie nowych technologicznych trendów”

 

[clear] Wygląda na to, że program przyjął się bardzo dobrze. Ponad 11,000 klientów USAA połączyło swoje konta Coinbase z kontami bankowymi. Już w 2012 roku, Andreas Antonopoulus zapowiedział możliwość adaptacji Bitcoina przez banki jeśli zwęszą zysk, tak samo jak zrobiły to firmy telekomunikacyjne z internetem gdzie zastępowały swoje sieci adresami IP.
[clear] Trwa również dyskusja na temat prywatnych blockchainów kontra blockchain Bitcoin, pojawia się bardzo dużo koncepcji oraz scenariuszy na temat przyszłości bitcoina jednak tak naprawdę mało się dzieje i nikt nie pokazuje finalnych produktów. W tym przypadku mamy duży bank, który dołącza Bitcoin do swojej oferty co może okazać się przełomowym momentem dla całego ekosystemu.

Previous R3 otwiera drugi nabór
Next Lisk zebrał ponad $6mln w przedsprzedaży

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *