Categories
USD
We are in Social
21 marca
2016
altcoin biznes Wiadomości
3224 Views

Lisk zebrał ponad $6mln w przedsprzedaży

Lisk, projekt który zamierza dostarczyć oprogramowania umożliwiające prostsze tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (DApps), zakończył przedsprzedaż swoich tokenów osiągając jeden z najlepszych wyników jeśli chodzi o ICO w blockchainowych projektach. Zgromadzono ponad 6 milionów dolarów  w różnych kryptowalutach.
Główną funkcjonalnością Lisk jest możliwość budowania zdecentralizowanych aplikacji przy użyciu języka JavaScript- obecnie najpopularniejszego języka na Github

[clear]
Przedsprzedaż zakończyła się wynikiem ponad 14079BTC zgromadzonych za pomocą przelewów bezpośrednich Bitcoin i każdej kryptowaluty obsługiwanej przez ShapeShift oraz 80696177 XCR(crypti) co daje ponad 6,15 miliona dolarów przy obecnym kursie.

Lisk ICO

[clear]

Lisk zapewnia własne API na którym mogą pracować deweloperzy. Każda nowa zdecentralizowana aplikacja zostaje umieszczona w dedykowanym sidechainie Lisk, a w planach jest w przyszłości uruchomić Lisk Virtual Machine, podobnie jak w Ethereum. Dzięki autorskiemu API, Lisk równiez bardzo dobrze odnajduje się w przestrzeni Internet of Things (IoT), które cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno startupów, inwestorów jak i samych deweloperów.

[clear]
Mimo, że cała sieć ruszy w połowie kwietnie już teraz może pochwalić się nawiązaniem współpracy z usługą Microsoft Azure’s ‘Blockchain as a Service’ (BaaS)  i był jednym z projektów wyróżnionych na blogu Azure. Lisk również bardzo ułatwia łączenie różnych narzędzi takich jak Github dzięki czemu budowanie nowych aplikacji staje się dużo prostsze.
[clear]

https://www.youtube.com/watch?v=Rk_0TjP1gjY

[clear]
Lisk używa modelu Proof of Stake (PoS) do zabezpieczenia swojego blockchaina

 

ws.
Projekt został wyłączony z innego altcoina, jakim jest Crypti. Rozłam nastąpił po tym gdy niektórzy z zespołu Crypti nie zgadzali się co do kierunku w którym ma się rozwijać ta kryptowaluta. List tworzą  Max Kordek i Olivier Beddows.

Dystrybucja
100 milionów Lisk będzie rozdystrybuowane w następujący sposób:

  • 85% dla uczestników przedsprzedaży ICO
  • 8% dla deweloperów rozwijających kod źródłowy
  • 4% dla kampanii promocyjnych
  • 2% dla partnerów
  • 1% do rozdania społeczności

[clear]
Strona główna: lisk.io/

whitepaper: Lisk whitepaper

Akademia Lisk: Lisk Academy
Najczęściej czytane

13 maja 2015
altcoin, biznes, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
altcoin, biznes, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
altcoin, biznes, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.