Categories
USD
We are in Social
05 kwietnia
2016
biznes Technologia Wiadomości
16172 Views

Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu

Zespół deweloperów pracujących nad OpenBazaar zaprezentował pierwszą wersję swojego marketu peer-to-peer. W przeciwieństwie do takich gigantów jak Alibaba, Amazon czy eBay, ten nowy model handlu online nie jest kontrolowany przez żadną firmę czy organizacje.
[clear]
Brian Hoffman, OpenBazaar:

„Handel od początku był wolny. Ta idea inspirowała nas przez ostatnie dwa lata w ciągu których budowaliśmy OpenBazaar. Od dziś, każdy kto posiada dostęp do internetu może używać Bitcoin oraz OpenBazaar do wymieniania produktów czy usług całkowicie darmowo. Nie możemy się doczekać w jaki sposób ludzie wykorzystają te narzędzie.”

[clear]

OpenBazaar  łączy bezpośrednio kupujących oraz sprzedających  pomijając wszelkich pośredników. Przez to, że nie ma trzeciego podmiotu, zarówno sprzedający jak i kupujący nie płacą żadnych prowizji, ani opłat za korzystanie z sieci. Nie ma również żadnych regulaminów ani wytycznych co może, a co nie może być sprzedawane na platformie. Aby tam handlować nie potrzebujemy niczyjej zgody, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

[clear]
OpenBazaar uruchomił wersję testową swojego oprogramowania pierwszego Marca i odnotował ponad 25 tysięcy ściągnięć z ponad 126 krajów, a użytkownicy wystawili 3000 produktów.
W 2015 roku OpenBazaar otrzymał dofinansowanie od  Union Square Ventures, Andreessen-Horowitz oraz Williama Mougayar’a dzięki czemu została zawiązana pełnoprawna firma opłacająca deweloperów o nazwie ‚OB1’. Środki zapewnią ciągłość w aktualizacjach oraz usprawnieniach całego projektu.

[clear]


[clear]

OpenBazaar jest całkowicie nowym modelem i należy się przygotować na to, że zostanie wykorzystany również do handlu nielegalnymi w wielu krajach produktami takimi jak narkotyki czy broń. Dzięki zdecentralizowanemu charakterowi, szyfrowaniu oraz możliwej płatności w Bitcoin, będzie on stanowił nie lada wyzwanie dla organów ścigania ponieważ namierzenie stron biorących udział w transakcji będzie bardzo trudne.
[clear]

Każdy zainteresowany może dołączyć do OpenBazaar ściągając klienta z oficjalnej strony zupełnie za darmo-openbazaar.org
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
biznes, Technologia, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
biznes, Technologia, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
biznes, Technologia, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.