Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu


Zespół deweloperów pracujących nad OpenBazaar zaprezentował pierwszą wersję swojego marketu peer-to-peer. W przeciwieństwie do takich gigantów jak Alibaba, Amazon czy eBay, ten nowy model handlu online nie jest kontrolowany przez żadną firmę czy organizacje.
[clear] Brian Hoffman, OpenBazaar:

„Handel od początku był wolny. Ta idea inspirowała nas przez ostatnie dwa lata w ciągu których budowaliśmy OpenBazaar. Od dziś, każdy kto posiada dostęp do internetu może używać Bitcoin oraz OpenBazaar do wymieniania produktów czy usług całkowicie darmowo. Nie możemy się doczekać w jaki sposób ludzie wykorzystają te narzędzie.”

[clear]

OpenBazaar  łączy bezpośrednio kupujących oraz sprzedających  pomijając wszelkich pośredników. Przez to, że nie ma trzeciego podmiotu, zarówno sprzedający jak i kupujący nie płacą żadnych prowizji, ani opłat za korzystanie z sieci. Nie ma również żadnych regulaminów ani wytycznych co może, a co nie może być sprzedawane na platformie. Aby tam handlować nie potrzebujemy niczyjej zgody, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

[clear] OpenBazaar uruchomił wersję testową swojego oprogramowania pierwszego Marca i odnotował ponad 25 tysięcy ściągnięć z ponad 126 krajów, a użytkownicy wystawili 3000 produktów.
W 2015 roku OpenBazaar otrzymał dofinansowanie od  Union Square Ventures, Andreessen-Horowitz oraz Williama Mougayar’a dzięki czemu została zawiązana pełnoprawna firma opłacająca deweloperów o nazwie ‚OB1’. Środki zapewnią ciągłość w aktualizacjach oraz usprawnieniach całego projektu.

[clear]


[clear]

OpenBazaar jest całkowicie nowym modelem i należy się przygotować na to, że zostanie wykorzystany również do handlu nielegalnymi w wielu krajach produktami takimi jak narkotyki czy broń. Dzięki zdecentralizowanemu charakterowi, szyfrowaniu oraz możliwej płatności w Bitcoin, będzie on stanowił nie lada wyzwanie dla organów ścigania ponieważ namierzenie stron biorących udział w transakcji będzie bardzo trudne.
[clear]

Każdy zainteresowany może dołączyć do OpenBazaar ściągając klienta z oficjalnej strony zupełnie za darmo-openbazaar.org

Previous Kup Ethereum za Złotówki na BitBay
Next R3 prezentuje Corda - alternatywa dla blockchain?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *