Categories
USD
We are in Social
11 kwietnia
2016
altcoin Artykuły Technologia Wiadomości
1484 Views

Storj uruchamia program beta i dołącza do Microsoft Azure

Bazująca na blockchainie chmura danych Storj ogłosiła uruchomienie wersji beta oraz dołączenie do programu Blockchain-as-a-Service firmy Microsoft pod nazwą Azure.

[clear]
Obecnie można korzystać z oprogramowania tylko po otrzymaniu zaproszenia. Wersja publiczna zostanie ogłoszona wkrótce.
[clear]

Storj: Decentralizing Cloud Storage from Storj on Vimeo.

[clear]
Budowana w standardzie rozproszonej sieci, platforma posiada sporo podobieństw z popularnymi torrentami. Informacje przechowywane w Storji są dzielone pomiędzy szyfrowane bloki i rozprowadzone po sieci użytkowników nazywanych „farmerami”. Twórcy  uważają, że takie zdecentralizowane depozytorium zapewni zdecydowanie wyższy poziom niezawodności oraz bezpieczeństwa danych:

„Dość prosto jest ukraść ciastko ze słoika stojącego w zamkniętym pomieszczeniu, jednak jest to dość trudne jeśli słoik stoi na środku publicznego placu i obserwuje go tysiące osób.”

Członkowie sieci będą mieli dodatkową motywację, aby dołączyć do platformy. Jako „farmerzy” będą udostępniać miejsce na swoim dysku w zamian za wynagrodzenie. Prowizja za udostępnianie dysków będzie im wypłacana w dedykowanej walucie zwanej StorjcoinX, którą będzie można handlować na szeregu giełd.


Więcej o: Microsoft Azure


Kilka dni wcześniej Storj ogłosiło rozpoczęcie współpracy z platformą Azure, firmy Microsoft . Od teraz klienci  mogą używać Storj poprzez swoje konta Azure i jednym kliknięciem dodać funkcjonalności zdecentralizowanej chmury do swoich serwisów.
Jak podaje oficjalny blog Stroj firmy takie jak Coca-Cola, Cox Enterprises, InterContinental Hotels Group czy Weather Channel wyraziły zainteresowanie tą technologią po zbadaniu jego potencjału komercyjnego.
Uruchomiona w 2014 zebrała ponad $500 000 w bitcoinach w zbiórce crowdfoundingowej.
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
altcoin, Artykuły, Technologia, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
altcoin, Artykuły, Technologia, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
altcoin, Artykuły, Technologia, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.