Bitcoin Heist – Bitcoin na dużym ekranie


Popularyzacja Bitcoina oraz walut kryptograficznych nie jest prostym zadaniem więc przeniesienie go na duży ekran wydaje się dobrym pomysłem. Wietnamski film Bitcoin Heist miał premierę kilka dni temu w największych kinach i wygląda na to, że zbiera pozytywne recenzje.

 

[clear] Nie po raz pierwszy Bitcoin gości na dużym ekranie. Powstał szereg dokumentów czy krótkich filmów jednak jest to jeden z pierwszych filmów pełnometrażowych traktujących o tej wirtualnej walucie. Autorem filmu jest wietnamski reżyser Ham Tran, a nazwiska aktorów również nie mówią za wiele.

[clear] Nie ma wątpliwości, że Bitcoin jest bardzo skomplikowany technicznie i wytłumaczenie podstaw działania tej wirtualnej waluty nie jest wcale takie proste. Bitcoin pojawiał się w szeregu programów telewizyjnych, serialów czy filmów jednak zawsze był przedstawiany jako narzędzie wykorzystywane do przeprowadzania nie do końca legalnych operacji za pośrednictwem deep web.

[clear] Bitcoin Heist jest zabawnym filmem, który może wywołać spore zainteresowanie ekosystemem Bitcoin. Film opowiada o hakerze ściganym przez Interpol, któremu nie są obce transakcje Bitcoin. W trailerze nie ma żadnych negatywnych skojarzeń z walutą i może miec bardzo duży wpływ na jej popularyzacje jako film akcji z nowoczesną technologią w tle.
[clear]
[clear] Jak narazie na portalu IMDB otrzymał ocenę 6.7 co nie jest złym wynikiem. Bitcoin Heist będzie wyświetlany tylko w Wietnamie.
Niestety nie ma jak narazie żadnej oficjalnej informacji o tym, na kiedy zaplanowana jest światowa premiera na DVD czy Bluray. Wielu z użytkowników z chęcią obejrzało by ten film jednak póki co, jedyną możliwością jest pojechanie do Wietnamu na seans.

 

Previous Storj uruchamia program beta i dołącza do Microsoft Azure
Next Parlament Europejski gospodarzem konferencji blockchain

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *