SegWit zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku

Kod rozwijanej od dłuższego czasu odpowiedzi na problem skalowania Bitcoina może być gotowy i zaprezentowany światu już 15 listopada.

Nowe oprogramowanie w wersji 0.013.1 będzie zawierało więcej linijek kodu dla Segregated Witness (SegWit). Wciąż niewiadomo jednak, czy ta propozycja spotka się z pozytywnym odzewem społeczności i przekona do siebie największe poole, dzięki czemu zaczną wspierać nowy łańcuch.

Informacja została rozesła na pośród listy mailingowej dla developerów pracujących na obecnie głównej wersji, Bitcoin Core.  W miniony weekend, deweloper Pieter Wuille opublikował więcej szczegółów.

źródło: coin.dance

źródło: coin.dance


Planowane wdrożenie jest wynikiem miesięcy testów i pracy całego sztabu ludzi. Należy jednak pamiętać, że listopadowa data nie rozwiąże od razu wszystkich problemów bitcoina związanych z przeładowaniem bloków.


Dlaczego zwiększenie wielkości blocków jest konieczne?


SegWit nie będzie nowym standardem w ekosystemie, dopóki ponad 95% górników i pooli nie zdecyduje się na wspieranie uaktualnionej wersji. Co więcej, musi zostać pokonana granica 2016 bloków transakcyjnych, aby sieć w pełni wdrożyła zmianę.


Jak obiecują autorzy, aktualizacja może ożywić dyskusję wśród społeczności na temat kierunku w którym sieć bitcoin powinna pójść. Problem skalowania próbują rozwiązać różne zespoły składające się z doświadczonych deweloperów Bitcoin jak i nowych twarzy.
Do najbardziej rozwiniętych wersji zaliczają się Bitcoin Unlimited oraz Bitcoin Classic.

About The Author

if you are the smartest person in the room you are in the wrong room. Blockchain skaluje zaufanie, zróbmy z tym coś fajnego.

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *