Categories
USD
We are in Social
19 października
2016
Świat Wiadomości
638 Views

Wikileaks: Obóz Clinton popiera Blockchain, lecz nie Bitcoin.

Wikileaks jest globalnym fenomenem i utrapieniem obecnych władz. Organizacja założona przez Juliana Assange w 2006 roku skupiająca się głównie na stronie internetowej wikileaks.org. Strona ta, działa na oprogramowaniu MediaWiki połączoną z TOR i PGP co pozwala na całkowicie anonimową publikację dokumentów.

Korzystają z tego dziennikarze, politycy, żołnierze oraz zwykli ludzie, którzy są w posiadaniu dokumentów  bezpośrednio zagrażających osobom publicznym lub udowadniających afery na szczeblu światowym.
[clear]
Email można przeczytać pod linkiemhttps://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/15589#efmABrAIc
[clear]
Podczas ostatniej publikacji, internauci w trakcie analizy materiałów znaleźli przewijający się motyw Bitcoin. Do internetu trafił mail z obozu obecnej kandydatki na fotel prezydenta USA, Hilary Clinton dotyczący zbierania dotacji na kampanię w postaci Bitcoin. Sam pomysł nie spotkał się z negatywnym odbiorem, jednak zamiast Bitcoin został zasugerowany zcentralizowany protokół VEN. Jednym z argumentów za korzystaniem z rywala Bitcoin było zamknięte środowisko oraz fakt, że demokraci akceptują Bitcoin
[clear]
Czym jest VEN?
[clear]
ven-300x185
Ven jest cyfrową walutą o zamkniętym charakterze. Można nią handlować na takich giełdach jak  Kraken czy LMAX

[clear]
Co ciekawe, deweloperzy zapewniają, że jednym z faktorów zapewniających wartość tej waluty są rezerwy bankowe gwarantowane przez partnerów projektów takich jak HSBC.
Centralizacja oraz możliwość regulowania podaży przez bank sprawiają, że VEN jest praktycznie przeciwnością Bitcoina. Tłumaczy to wybór polityków.
[clear]
Obszerne wytłumaczenie waluty: http://www.coindesk.com/ven-qa/
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Świat, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Świat, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Świat, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.