Categories
USD
We are in Social
28 października
2016
Artykuły trading
529 Views

Na czym zarabiają chińskie giełdy?


Praktycznie od początku działalności większości Chińskich giełd, pozostaje tajemnicą poliszynela w jaki sposób generują one zysk. Standardem jest w państwie środka, że platformy specjalizujące się w handlu kryptowalutami nie pobierają żadnych prowizji zarówno od transakcji jak i od wpłat i wypłat.
[clear]

CHIŃSKIE GIEŁDY SĄ INNE

[clear]
Oczywistym jest, że chińskie giełdy mają zupełnie inny model biznesowy niż ich zachodni konkurenci. W Europie oraz USA całkowicie normalnym jest płacenie prowizji za każdym razem, gdy zrealizujemy zlecenie kupna lub sprzedaży. W Chinach tego rodzaju opłaty nie występują i wszystkie transakcje mają 0% prowizji (fee).

[clear]
Rodzi się pytanie w jaki sposób Chińskie giełdy generują zysk?  Patrząc na olbrzymi wolumen transakcyjny praktycznie każdego dnia, może wydawać się to co najmniej dziwne. Kolejną anomalią jest utrzymująca się cena premium, przez co jeśli chcemy kupić Bitcoin płacimy średnio 3-8% więcej jak na innych giełdach.
exchange
[clear]
Kiedy nam taki model biznesowy może wydawać się podejrzany w Chinach ma on rację bytu. Właściciele giełd aspirują do pozycji lidera  rynku. Kiedy staną się największą giełdą w chinach, mogą eksperymentować ze swoim modelem biznesowym jak tylko chcą. Już teraz prowizje naliczane podczas pożyczania Bitcoin lub YUAN są większe niż w większości giełd zachodnich.

[clear]
Aby spojrzeć na to z perspektywy, stawka prowizji na użyczenie środków na chińskich platformach wynosi średnio 0.1%. Giełdy takie jak Poloniex oferują taką samą usługę pobierając jedynie 0.04% co sprawia, że jest to znacznie tańsza opcja. Jednak wspomniany już Poloniex nie oferuje handlu w CNY przez co staje się mniej atrakcyjny dla Chińskich traderów.

[clear]
Chińskie giełdy nie ograniczają się również tylko do wymiany aktywów. Bardzo często zajmują się kompleksowym działąniem napolu blockchain mając w swoim portfolio kopalnie Bitcoin i inne serwisy takie jak portfele online czy procesory płatności, które pozwalają im generować zysk. Wszystkie te składowe pozwalają na pokrycie kosztów utrzymania giełdy.
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły, trading
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły, trading
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły, trading
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.