Categories
USD
We are in Social
31 października
2016
altcoin Technologia
655 Views

Tokeny z TheDAO wymienione na Bitcoin

Tokeny ETC o wartości około $100,000, które zostały wypłacone z kont TheDAO w czerwcu tego roku zostały zamienione na Bitcoin za pośrednictwem giełdy ShapeShift.

[clear]
Założyciel firmy BOK CONSULTING oraz analityk kryptowalut Bok Khoo z Nowej Zelandii odkrył, że ktoś podzielił skradzione środki na części po 2,33 ETC każda i zamienił je na Bitcoin. Obecnie wymienione coiny leżą na adresie wypłaty podanym w serwisie shapeshift.

[clear]
W sierpniu, Bok Khoo przeanalizował zmiany w blockchain Ethereum Classic i odkrył pojawienie się 3.6mln ETC na nowym koncie. Jest to dokładnie taka sama ilość, jaka została wypłacona 17 czerwca podczas ataku na TheDAO i podzieliła społeczność Ethereum.

[clear]
Co więcej, 1000 tokenów Ethereum Classic wartych obecnie około $1500 zostało przesłanych na kolejne konto, które zdaniem Bok Khoo można połączyć z deweloperami Ethereum Classic.

[clear]
Ostatnio gorącym tematem jest anonimowość kryptowalut i rosnąca popularność takich projektów jak Dash, Monero czy ZCASH. Bitcoin sam w sobie nie jest anonimowy, jednak dzięki takim serwisom jak mixery bitcoin, które mieszają ze sobą setki bitcoinów przez co zacierają ich historie możliwym jest ukrycie swoich monet. Ekosystem ethereum jak narazie nie ma w swoim arsenale takich możliwości.
Najczęściej czytane

13 maja 2015
altcoin, Technologia
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
altcoin, Technologia
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
altcoin, Technologia
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.