Categories
USD
We are in Social
03 listopada
2016
Minning Technologia Wiadomości
1925 Views

Bitmain otwiera kopalnie o mocy 140,00kW

Bitmain to jeden z największych graczy na rynku minningu kryptowalut posiadający obecnie ponad 15% mocy sieci obliczeniowej Bitcoin. W grudniu tego roku otwiera olbrzymie centrum obliczeniowe z 45 niezależnymi pomieszczeniami, biurami i mocą ponad 140,000 kilowatów.

[clear]
Według niektórych obliczeń przełoży się to na około 45% mocy sieci obliczeniowej, jednak nie wiadomo czy będą to nowe urządzenia czy będzie to tylko nowe miejsce dla obecnych koparek.

[clear]
antminer-s2
[clear]

Wartym uwagi jest fakt, że Bitmain jest jedną z nielicznych kompleksowych firm działających na polu walut kryptograficznych. Zajmują się oni cały procesem minningu od zatrudniania naukowców do opracowywania nowych algorytmów i optymalizacji oprogramowania, projektowania sprzętu bazującego na tych optymalizacjach, sprzedaży urządzeń po samodzielne kopanie i utrzymywanie kopalni.
Pracuje tam ponad 100 osób od naukowców do pracowników fizycznych.
[clear]

 

Czy to dalej decentralizacja?

[clear]
After the Ghash debacle in 2014 when the pool gained more than 51% of mining power, causing a mini-panic and controversy, to only then become very much irrelevant and currently as good as fully insignificant, it is unlikely any miner would publicly reveal a 51% or higher hash-rate ownership.
Po nieudanej próbie osiągnięcia w 2014 roku 51% mocy obliczeniowej przez Ghash, która wywołała sporo kontrowersji oraz panikę, nikt nie zbliżył się do posiadania tak znacznej mocy.

[clear]
Dużo łatwiejsze było by rozdzielenie całej mocy pomiędzy różne kopalnie, otworzyć kilka nowych lub kopać pod ukrytym adresem IP. Obecnie jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe poznanie dokładnej mocy każdego górnika.

[clear]
coin-dance-thisweek
[clear]

Sieć bitcoin widocznie się rozwija oraz umacnia, tak jak przewidział Nakamoto. Urządzenia potwierdzające transakcje są teraz głównie w olbrzymich centrach obliczeniowych, konsumując więcej prądu od niektórych krajów, zajmując olbrzymie pomieszczenia i dając zatrudnienie setkom ludzi.
[clear]

Blockchain Bitcoin jest obecnie najmocniejszą siecią na świecie. Z racji tego, że jest to wciąż eksperyment i nigdy podobny projekt nie miał miejsce w historii ludzkości, nie mamy żadnego punktu odniesienia i każdą koncepcję musimy sprawdzać na sobie.
Pewnym jest, że historia się tworzy na naszych oczach i wielce prawdopodobnym jest opisywanie tego w przyszłych książkach ekonomicznych i historycznych.
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Minning, Technologia, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Minning, Technologia, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Minning, Technologia, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.