Categories
USD
We are in Social
07 listopada
2016
Artykuły Wiadomości Wydarzenia
1328 Views

100 miliardów dolarów przesłanych Bitcoinem

Bitcoin z racji swojej transparentności oraz otwartego protokołu jest obiektem analiz oraz badań statystycznych. W przeciwieństwie do walut fiat, każdy ma dostęp do takich danych jak ilość monet w obiegu, moc sieci, wolumen transakcji itp. 2 listopada Bitcoin osiągnął kolejny kamień milowy jeśli chodzi o adaptacje i rozwój całego ekosystemu, a mianowicie osiągnięcie 100 miliardów dolarów przetransferowanych za pomocą protokołu.
Całkiem niezły wynik jak na „niszową technologię”.
[clear]

Takie statystyki jednak należy ostrożnie interpretować, ponieważ znaczna część tych transferów mogła mieć miejsce podczas zmiany adresów i przesyłania monet bez zmiany właściciela. Koniecznym jest uwzględnienie takich zmiennych gdy patrzymy na ten wynik trochę szerzej. Trzeba przyznać, że wciąż jest to całkiem imponujący wynik jak dla waluty którą uśmiercano już setki razy.

[clear]
Jeśli mamy się również doszukiwać pozytywnych stron spamowania sieci bitcoin w ostatnich miesiącach i testowania przepustowości, na pewno pomogło to w osiągnięciu tego poziomu. Każda z tych mikro transakcji miała swój wkład, jednak nie każda osoba to dostrzega.


22.06.2015: Największy stress test sieci Bitcoin


 

[clear]
Pomimo osiągnięcia historycznego poziomu woluminu, większość posiadaczy Bitcoin wciąż pozostaje przy przetrzymywaniu ich i skupieniu się na długoterminowej inwestycji. Płacenie walutami kryptograficznymi za produkty i usługi staje się coraz bardziej popularne, jednak wciąż pozostaje w mniejszości. Z racji, że Bitcoin postrzegany jest przez większość jako instrument inwestycyjny, monety nie zmieniają swojego miejsca. Nie jest to złe, jednak jeśli byliby oni aktywnymi inwestorami obecne liczby mogły by być znacznie większe.
[clear]


Prawdziwy test wydajności sieci Bitcoin


[clear]
Na obecnym etapie nie można ignorować Bitcoina. Jeśli porówna się go do stanu sprzed ośmiu lat, jego wzrost robi wrażenie. Co zaczęło się jako idea i eksperyment obecnie jest znaczącą siłą na światową skalę. Jest jeszcze wiele do zrobienia, jednak Rzymu nie zbudowano w jeden dzień.
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły, Wiadomości, Wydarzenia
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły, Wiadomości, Wydarzenia
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły, Wiadomości, Wydarzenia
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.