Moc sieci Ethereum spadła o 50%


W ciągu ostatnich 10 dni, moc sieci Ethereum odnotowała poważny spodek ponad 50% mocy. Jest to spowodowane rosnącą popularnością nowej monety używającej tego samego algorytmu, a co za tym idzie sprzętu do kopania dającą obecnie ponad 10x większy zysk -ZCASH.
[clear]

Zcash pozwala na stworzenie blockchaina, który ukrywa nadawce, odbiorce oraz kwote każdej transakcji. Informacje o każdej akcji są dostępne tylko i wyłącznie dla właścicieli klucza.
Na dzień dzisiejszy kapitalizacja rynku ZCASH nie jest imponująca i wynosi zaledwie $3,168,596, jednak należy pamiętać o ograniczonej podaży tej monety. Docelowo będzie jej tyle samo co Bitcoin – 21 milionów – jednak z racji dość młodego wieku i braku premine obecnie w obiegu jest niecałe 12 000 ZCASH.
[clear]

ethhashrate
źródło: https://whattomine.com/

Wielu z górników przełączyło swoje urządzenia kosztem Ethereum. Nie oznacza to jednak, że sieć stała się mniej bezpieczna, zmniejszyła się jedynie trudność. Najprawdopodobniej w przeciągu kilkunastu dni moc sieci wróci do poprzedniego stanu, gdy kopanie ZCASH przestanie być tak mocno konkurencyjne. Składa się na to trudność sieci oraz cena rynkowa, która obecnie jest mocno wywindowana.
[clear]

[clear]

Obecnie moc sieci ZCASH jest dwa razy większa od Ethereum oraz ponad dziesięć razy większa od Ethereum Classic. Pokazuje to również to, że znaczna część górników jest oportunistami i przenoszą swoje urządzenia tam, gdzie jest większy zysk. Nie ma się co dziwić takiemu zachowaniu jednak takie sytuacje przypominają jak zmiennym ekosystemem są waluty kryptograficzne.

Previous 100 miliardów dolarów przesłanych Bitcoinem
Next Ktoś spamuje sieć transakcjami o wartości $500.000

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *