Categories
USD
We are in Social
09 listopada
2016
Artykuły Świat Wiadomości
850 Views

Bitcoin nie ma ograniczeń geopolitycznych

Dzisiejsze wybory prezydenckie są informacją numer jeden praktycznie na całym świecie. Nie chodzi tutaj o dramatyzm czy wywlekania coraz to nowych afer przez oponentów, ale o fakt że dokonany wybór będzie miał bezpośredni wpływ na światową ekonomię.
Nie jest tajemnicą, że USA jest najbardziej liczącą się gospodarką na świecie i strategiczne decyzje tam podjęte mają globalne konsekwencje.

[clear]
W sierpniu tego roku w Anglii miało miejsce glosowanie nad opuszczeniem Unii Europejskiej. Frekwencja była wystarczająca do uznania tego głosowania i ku zaskoczeniu niektórych, społeczeństwo zagłosowało za zakończeniem współpracy. Funt Brytyjski mający opinię mocnej i stabilnej waluty praktycznie zanurkował w ciągu jednej nocy po ogłoszeniu wyników. Bardzo podobnie zareagował Amerykański Dolar po ogłoszeniu zwycięstwa Donalda Trumpa, czy nawet Złotówka podczas zmiany rządu.

[clear]
Są to bardzo dobre przykłady bezpośrednich konsekwencji geopolitycznych zagrożeń dla walut fiat, takich jak USD, GBP czy PLN. Bitcoin nie tylko umacniał się podczas tych wydarzeń (no, może zmiany na polskiej scenie politycznej nie miały aż takiego wpływu), ale przetrwał kilka dużych ataków hakerskich na liczące się podmioty, wciąż pojawiające się konkurencyjne projekty kryptowalutowe oraz przeszedł praktycznie bezproblemowo przez fork i skalowanie.
[clear]

pasted-image-0-16

Czy Bitcoin jest w stanie pomóc?

[clear]
Waluty kryptograficzne takie jak Bitcoin są tworzone od podstaw i dostosowane do ery informacji. Przyzwyczailiśmy się już do świata w którym informacje oraz biznes funkcjonują się oraz przemieszczają bez konieczności podlegania centralnej jednostce zarządzającej. Bitcoin pozwala na przesyłanie wartości bezpośrednio, bez konieczności angażowania w to podmiotów trzecich. Pozwoliło to drastycznie obniżyć koszty oraz znacząco zwiększyć efektywność usług finansowych, a w przyszłości szeroko pojętych rejestrów oraz baz danych.

[clear]
Bitcoin jest cyfrową walutą, która nie podlega żadnym barierom geopolitycznym czy ustawowym. Nie ogranicza ludzi w przesyłaniu środków tam, gdzie sobie tego życzą i nie może być kontrolowany przez żaden rząd i wykorzystywany do osiągnięcia politycznych celów. Jest on odizolowany od polityki i zdaje sobie nic nie robić z wydarzeń, które mają znaczący wpływ na tradycyjne waluty.

[clear]
Należy powiedzieć to jasno: Wkroczyliśmy w erę prawdziwej walutowej niezależności. Jak mogliśmy zauważyć wcześniej takie waluty jak Bitcoin będą niewzruszone jeśli chodzi o wydarzenia obejmujące dane gospodarki. Jest mu również najbliżej do waluty wszystkich ‚obywateli świata’ nie utożsamiający się z jedną narodowością, których wraz z popularyzacją internetu cały czas przybywa.

[clear]
Gdy cyfrowe waluty odgrywają coraz większą rolę w globalnej ekonomii, wiele osób zadaje pytanie czy technologia blockchain naprawdę zmieni świat. Uważam, że wszystko idzie w dobrym kierunku i odpowiedź na to pytanie brzmi „Tak”. Blockchain redefiniuje oraz pokazuje całkowicie nowy sposób  wymiany wartości na poziomie prywatnym jak i instytucjonalnym. Dzięki temu dostarczone będą usługi z zakresu finansów, ubezpieczeń, własności czy całych organizacji rządowych w miejsca,, gdzie obecnie ludzie nie mają do nich dostępu. Jesteśmy dopiero na początku tej technologii jednak takie wydarzenia jak dzisiejsze wybory pokazują, że nasza globalna ekonomia potrzebuje ochrony jaką decentralizacja jest w stanie zaoferować.
[clear]
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Artykuły, Świat, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Artykuły, Świat, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Artykuły, Świat, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.