Categories
USD
We are in Social
09 listopada
2016
Świat trading Wiadomości
1843 Views

Trump wygrał wybory. Reakcja rynków jest natychmiastowa.

Cena Bitcoin konsekwentnie rośnie od ogłoszania pierwszych wyników z danych stanów podczas wyborów prezydenckich. Cena wzrosła o ponad 3% od ogłoszenia prowadzenia przez reprezentanta republikanów, miliardera Donalda Trumpa.

[clear]
Cena jeszcze wczoraj oscylowała w granicach $700, a już kilka godzin po zakończeniu głosowania osiągnęła pułap $740 i prawie otarła się o ¥5000 na giełdach chińskich
[clear]
cena

[clear]
Zdecydowana większość mediów oraz sondaży wskazywała na wyraźną wygraną Hilary Clinton jednak gdy zaczęły spływać pierwsze wyniki szanse Trumpa na zwycięstwo znacznie wzrosły.
[clear]
O godzinie 8:30 naszego czasu stało się pewne: Donald Trump został nowym prezydentem USA.
[clear]

Kontrakty S&P 500 spadły o ponad 5% osiągając wyznaczony limit. Japoński index Nikkei spadł o 5.3%, a cena ropy spadła o ponad 3%. Dolar względem Japońskiego yena osłabł o 3.6%. Z kolei cena dolara w stosunku do Meksykańskiego Peso wzrosła o 13%. Złoto, utrzymujące wciąż pozycję jednego z najbezpieczniejszych aktywów inwestycyjnych zanotowało 5% wzrost.
[clear]

Ceny walut kryptograficznych notują wyraźne spadki, jednak jest to spowodowane silną zależnością w stosunku do ceny Bitcoin.  Praktycznie za każdym razem, gdy cena Bitcoin rośnie- rynki walut kryptograficznych notowane w parze z BTC spadają. W przypadku spadku ceny BTC, rynki takie rosną.
[clear]
Na określenie nastrojów inwestorów po wyborach  jest jeszcze za wcześnie, a obecne ruchy są wciąż chaotyczne. Stare powiedzenie mówi, że największe pieniądze robi się gdy jest krew na rynkach jednak należy być bardzo ostrożnym.

 
Najczęściej czytane

13 maja 2015
Świat, trading, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Świat, trading, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Świat, trading, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.