Trump wygrał wybory. Reakcja rynków jest natychmiastowa.


Republican presidential candidate, businessman Donald Trump stands during the Fox Business Network Republican presidential debate at the North Charleston Coliseum, Thursday, Jan. 14, 2016, in North Charleston, S.C. (AP Photo/Chuck Burton)

Cena Bitcoin konsekwentnie rośnie od ogłoszania pierwszych wyników z danych stanów podczas wyborów prezydenckich. Cena wzrosła o ponad 3% od ogłoszenia prowadzenia przez reprezentanta republikanów, miliardera Donalda Trumpa.

[clear] Cena jeszcze wczoraj oscylowała w granicach $700, a już kilka godzin po zakończeniu głosowania osiągnęła pułap $740 i prawie otarła się o ¥5000 na giełdach chińskich
[clear] cena

[clear] Zdecydowana większość mediów oraz sondaży wskazywała na wyraźną wygraną Hilary Clinton jednak gdy zaczęły spływać pierwsze wyniki szanse Trumpa na zwycięstwo znacznie wzrosły.
[clear] O godzinie 8:30 naszego czasu stało się pewne: Donald Trump został nowym prezydentem USA.
[clear]

Kontrakty S&P 500 spadły o ponad 5% osiągając wyznaczony limit. Japoński index Nikkei spadł o 5.3%, a cena ropy spadła o ponad 3%. Dolar względem Japońskiego yena osłabł o 3.6%. Z kolei cena dolara w stosunku do Meksykańskiego Peso wzrosła o 13%. Złoto, utrzymujące wciąż pozycję jednego z najbezpieczniejszych aktywów inwestycyjnych zanotowało 5% wzrost.
[clear]

Ceny walut kryptograficznych notują wyraźne spadki, jednak jest to spowodowane silną zależnością w stosunku do ceny Bitcoin.  Praktycznie za każdym razem, gdy cena Bitcoin rośnie- rynki walut kryptograficznych notowane w parze z BTC spadają. W przypadku spadku ceny BTC, rynki takie rosną.
[clear] Na określenie nastrojów inwestorów po wyborach  jest jeszcze za wcześnie, a obecne ruchy są wciąż chaotyczne. Stare powiedzenie mówi, że największe pieniądze robi się gdy jest krew na rynkach jednak należy być bardzo ostrożnym.

 

Previous Coinfirm w 100 najlepszych firmach blockchain
Next Bitcoin nie ma ograniczeń geopolitycznych

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *