Categories
USD
We are in Social
16 listopada
2016
biznes trading Wiadomości
775 Views

CME Group wprowadza indeks bitcoin

Jedna z największych firm specjalizujących się w obsłudze kontraktów przyszłościowych (futures) działająca na czterech giełdach – CME, CBOT, NYMEX oraz COMEX – wprowadza do swoich usług  dokładny indeks monitorujący dzienną cenę Bitcoin.

[clear]
The Bitcoin Real Time Index (BRTI) jest obliczany przy wsparciu operującego w Londynie startupu Crypto Facilities i prezentuje globalne nastroje na rynkach bitcoin zebrane w jeden instrument. The Bitcoin Reference Rate (BRR) będzie podawane raz dziennie w parze Bitcoin/USDolar.

[clear]
Indeks będzie uaktualniany po godzinie 15:00 UTC (16:00 czasu Polskiego).
[clear]


Oficjalny raport CME:

CME CF Bitcoin Reference Rate & CME CF Bitcoin Real Time Index


 

[clear]
Obydwa indeksy zbierają informacje o cenie bitcoin z platform handlowych z całego świata włączając w to Bitfinex, Bitstamp, Coinbase, Genesis Global Trading, itBit oraz Kraken.
Jak podaje CME  Group, głównym celem jest dostarczenie klientom aktualnych oraz dokładnych danych o cenie bitcoin, aby umożliwić im dokładną wycenę cyfrowych i kryptograficznych aktywów handlowanych na blockchain.
Indeks został zaprezentowany po miesiącach beta testów oraz konsultacji z kilkunastoma ekspertami.

[clear]
Zarząd CME Group już od pewnego czasu pokazuje zainteresowanie walutami kryptograficznymi. Dyrektor wykonawczy, Sandra Ro poinformowała o zwiększonym zainteresowaniu i planowaniu uruchomienia większej ilości ETF (exchange-traded funs) w oparciu o bitcoin.

[clear]
Nowa usługa od CME może być używana jako podstawa do budowy nowych kontraktów futures, które ułatwią inwestorom handel Bitcoinem.

[clear]
Handel Bitcoinem nie należy do najłatwiejszych jak możemy przeczytać w Wall Street Journal. Szczególnie firmy brokerskie w USA sceptycznie podchodzą do walut kryptograficzncyh przez co traderzy muszą otwierać konta bezpośrednio na giełdach z których większość jest słabo uregulowana prawnie. Jeśli tak duży gracz jak CME zaczyna interesować się rozwojem  ETF lub kontraktów futures dla Bitcoina, handel kryptowalut może zainteresować dużo więcej inwestorów i przyciągnąć nowy kapitał do ekosystemu.

 
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
biznes, trading, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
biznes, trading, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
biznes, trading, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.