Categories
USD
We are in Social
03 grudnia
2016
biznes inwestycje Wiadomości
878 Views

Blockchain z parytetem złota


Jedna z najstarszych firm numizmatycznych w UK oraz jeden z podwykonawców produkujących brytyjskie monety, Royal Mint ogłosiło prace nad blockchainam z parytetem złota. We współpracy z jedną z największych firm oferujących opcje oraz kontrakty futures – CME group, chce uruchomić wspólny projekt w 2017 roku.

 

[clear]
Royal Mint jest ponad 1000 letnią firmą o bogatej tradycji specjalizującą się w produkcji monet oraz sprzedaży metali szlachetnych. W ogłoszeniu z 29 listopada, obie firmy ogłosiły pracę nad cyfrowym aktywem pod nazwą Royal Mint Gold (RMG). CME Group oraz  Royal Mint twierdzą, że RMG może całkowicie zmienić handel złotem oraz rynek opcji.

[clear]
Nowa platforma zostanie zaprojektowana przez CME Group i powinna ujrzeć światło dzienne w 2017 roku. RMG będzie platformą wykorzystującą technologię blockchain, która zapisywała będzie cyfrowo własność kruszców przechowywanych w zabezpieczonych sejfach Royal Mint. Rozproszony rejestr zapewni bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie procesu kupna, przetrzymywania oraz handlu złotem.

[clear]


Informacja: The Royal Mint and CME Group to Launch Royal Mint Gold


[clear]
Royal Mint posiada unikatową historię oraz reputację zdobytą przez kilka wieków handlu złotem, lecz do teraz nie było kompleksowego rozwiązania pozwalającego na cyfrowy handel fizycznym złotem. Nowa platforma znacząco przyczyni się do szybszego, tańszego i bardziej bezpiecznego procesu kupna, sprzedaży czy przetrzymywania złota oraz innych metali szlachetnych. Jest to połączenie przodującej mennicy światowej, lidera w branży kontrktów futures i najlepszej technologii przesyłu wartości.

 

[clear]
Ze wstępnych oświadczeń wynika, że RMG może być zabezpieczone nawet miliardem dolarów w złocie. Platforma będzie umożliwiała handel 24 godziny na dobe, siedem dni w tygodniu. Koszty związane z zarządzaniem oraz przetrzymywaniem będą praktycznie zerowe. Royal Mint nie wyklucza rozszerzenia działalności z tą technologią w przyszłości, jeśli efekty będą satysfakcjonujące.


CME Group wprowadza indeks bitcoin


 
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
biznes, inwestycje, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
biznes, inwestycje, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
biznes, inwestycje, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.