Categories
USD
We are in Social
30 stycznia
2017
Technologia Wiadomości
412 Views

Przyspiesz swoje transakcje z ViaBTC


ViaBTC który jest obecnie największym poolem minningowym wspierającym Bitcoin Unlimited, ogłosił kolejną innowację. Ich nowa usługa to Akcelerator Transakcji pozwalającu uzytkownikom przyspieszyć nadane transakcje Bitcoin poprzez wprowadzenie ID transakcji oraz kodu captcha. Transaction Accelerator jest darmowy i dostępny dla każdego za pośrednictwem ich strony internetowej.

[clear]
Sieć bitcoin boryka się z problemem przepełnienia już od dłuższego czasu. Przez większy ruch traci swoje największe zalety takie jak natychmiastowe transakcje bez konieczności czekania na potwierdzenie jak w przypadku standardowego systemu bankowego. Niestety rozwiązanie tego problemu nie jest ani łatwe, ani tanie. Obecnie w celu przyspieszenia transakcji możemy wysłać takie samo TX z wyższym fee, aby nadpisać nadaną wcześniej transakcje. Jednak w ten sposób użytkownicy płacą zdecydowanie większą prowizje co nie jest długotrwałym rozwiązaniem.

[clear]
Wygląda na to, że ViaBTC znalazła idealne rozwiązanie dla przyspieszenia transakcji. Właśnie uruchomili  Transaction Accelerator, dzięki któremu użytkownicy będą mogli bez opłat przyspieszyć swoje przelewy. Na początku będzie obsługiwane tylko 100 transakcji na godzinę jednak mimo to jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. ViaBTC jest obecnie największym poolem wspierającym Bitcoin Unlimited i takimi ruchami pokazują bardzo sprawny marketing.

[clear]
Udostępnienie takiej funkcji za darmo rodzi wiele pytań z niekoniecznie oczywistymi odpowiedziami. Pewnym jest, że transakcje bez zawartego fee nie będą akceptowane co jest bardzo dobrą decyzją ponieważ znacznie ograniczy nadużycia. Z samego założenia bitcoin nigdy nie miał być pozbawiony opłat transakcyjnych.

[clear]
Nowe transakcje zostaną dodane do nowego bloku więc zrezygnowanie z opłat wydaje się dziwnym posunięciem. Obniży to potencjalny zysk, ponieważ kopalnie utrzymują się głównie z opłat transakcyjnych. Jednak decyzja o limicie 100 zleceń na godzinę nie powinna wywołać aż tak wielkiej straty przy skoncentrowanych zarobkach całego poola.

[clear]
Nie są dostępne żadne informacje jak dokładnie ten system działa i czy w przyszłości będzie mógł być skalowany. Patrząc na problemy z przepustowością sieci, taki serwis może bardzo szybko zyskać na popularności.
Wciąż trwa rywalizacja pomiędzy różnymi wersjami Bitcoina. Jeśli Akcelerator Transakcji nie wpłynie bezpośrednio na popularyzację Bitcoin Unlimited jest czymś na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Jeśli tego typu rozwiązania będą działały i znacząco wpłyną na usprawnienie korzystania z Bitcoina, ludzie nie będą przykładać aż takiej uwagi do tego która wersja Bitcoin za tym stoi

 


 
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Technologia, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Technologia, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Technologia, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.