Categories
USD
We are in Social
14 lutego
2017
Wiadomości
308 Views

Fundusze skupują roszczenia wobec Mt.Gox


Pokrzywdzone osoby w związku z utratą środków przez giełdę Mt.Gox czekają na odzyskanie swoich pieniędzy już ponad trzy lata, a końca całego procesu dalej nie widać. Bardziej niecierpliwi mogą odzyskać chociaż część swoich roszczeń za sprawą funduszy hedgingowych, które skupują długi płacąć średnio 15% wartości w gotówce.

 

[clear]

Srona Mygoxclaim została utworzona przez jednego z byłych użytkowników giełdy w celu połączenia zainteresowanych sprzedażą swoich długów z potencjalnymi nabywcami. Jednym z inicjatorów jest Daniel Kelman który reprezentuje osoby w sporze przeciwko giełdzie.

[clear]
Strona która powstała niespełna tydzień temu ma na celu dostarczanie informacji w sprawie bankructwa MtGox. Autorzy zapewniają, że mają rozległe znajomości w świecie finansów i znaleźli osoby zainteresowane nabyciem roszczeń. Na dzień dzisiejszy inwestorzy są zainteresowani aktywami w kwotach powyżej $10,000 jednak każda propozycja zostanie rozpatrzona.

Bardziej niecierpliwi mogą odzyskać chociaż część swoich roszczeń za sprawą funduszy hedgingowych, które skupują długi płacąć średnio 15% wartości w gotówce.

[clear]
Proces jest prosty, wystarczy skontaktować się drogą mailową zawierając w wiadomości informacje o kwocie, swoich danych oraz czy dług jest w Bitcoinach czy w walucie Fiat. Dane takie są konieczne to zidentyfikowania roszczenia, analizy i wypracowania odpowiednij oferty. Wszystko musi być potwierdzone w 100% przed egzekucją każdej transakcji.

[clear]
Gdy giełda Mt.Gox ogłosiła niewypłacalność w lutym 2014 roku zaprzestała wypłat co nałożyło się na potężny spadek ceny. W kwietniu 2014 roku została podana informacja o utracie ponad 850,000 bitcoinów należących do klientów.

[clear]
Władze Japonii szybko zajęły się tematem jednak dochodzenie z racji zawiłości tematu szło bardzo powoli. W listopadzie 2014 roku, giełda Kraken rozpoczęła współpracę w z osobami badającymi sprawę oferując pomoc w śledzeniu aktywów giełdy. W Maju zeszłego roku Kraken podał pierwsze wyniki swojego śledztwa w którym ogłosił, że liczba bitcoinów będąca w posiadaniu Mt.Gox wynosi niespełna 203 tysiące Bitcoinów co nie jest nawet 1/4 utraconej sumy. Pokrzywdzonych jest około 24 750 osób.

[clear]
Na dzień dzisiejszy cztery fundusze są zainteresowane kupnem roszczeń. Minęło już ponad trzy lata i teraz każdy kto ma dość czekania może uwolnić się i raz na zawsze zakończyć swoją przygodę z tą giełdą.

 
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.