Categories
USD
We are in Social
20 lutego
2017
Minning Technologia Wiadomości
326 Views

Liczba nodeów SegWit przekroczyła 50%

Dwie ostatnie wersje Bitcoin Core, które wspierają aktywację kodu SegWit są obecnie spierane przez ponad 3000 node’ów z 6022 które obecnie tworzą sieć bitcoin.

[clear]
Jak możemy sie dowiedzieć ze strony 21.co, wersja 0.13.1 Bitcoin Core jest wspierana przez 1250 node’ów lub 21% całej sieci. Liczba sympatyków wersji 0.13.12 wynosi 1700 (28.18%).
Implementacja SegWit zostanie przeprowadzona, jeśli conajmniej 95% wszystkich górników oraz kopalni wyrazi chęć jej wprowadzenie i zostanie wygenerowanych 2016 bloków.

[clear]
Tymczasem w zeszłym miesiącu inny rodzaj nodeów zyskał dość sporą popularność. Jak możemy sprawdzić na stronie Coin Dance, Bitcoin Unlimited może pochwalić się przekroczeniem liczby 700 node’ów. Odpowiada to prawie 12% całej sieci, gdzie Bitcoin Classic oraz Bitcoin XT mają odpowiednio 2.2% oraz 0.5%.
[clear]
coin-dance-unlimitednodes

[clear]
Gwałtowny wzrost Bitcoin Unlimited rozpoczął się w połowie stycznia od najnowszych 400 node’ów i wszystko wskazuje na to, że liczba ta zostanie wkrótce podwojona. Największy pool wspierający Bitcoin Unlimited to ViaBTC. BTC.TOP oraz GBMiners równocześnie wspierają alternatywne wersje klienta.

[clear]
Pojawiły się również teorie, że tak gwałtowny wzrost wsparcia BU może zakończyć się wraz ze skończeniem się darmowego pierwszego miesiąca w serwisach hostingowych pozwalających postawić wirtualne maszyny i zainstalować na nich interesujące nas oprogramowanie. Takie maszyny działają 24/7 i mogą utrzymywać dane aplikacje online.

[clear]
Klient Bitcoin Unlimited pozwala każdemu operatorowi node’a oraz górnikowi na ustawienie własnego limitu wielkości bloku jako alternatywe dla sztywnego 1MB bloku oferowanego przez protokół Bitcoin Core
Leave a ReplyNajczęściej czytane

13 maja 2015
Minning, Technologia, Wiadomości
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Minning, Technologia, Wiadomości
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Minning, Technologia, Wiadomości
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.