Prywatny fundusz inwestycyjny na Ethereum Classic


Ekosystem blockchain ma to do siebie, że bardzo dużo się tutaj dzieje. Wciąż powstają nowe projekty i łatwo zapomnieć o jakiejś inicjatywie, która jeszcze pare miesięc temu chciała zmienić świat. Warto jednak śledzić interesujące projekty bo mogą mile zaskoczyć.
Pamiętacie Ethereum Classic? Waluta ta powstała na wskutek hardforka sieci Ethereum na przełomie czerwca 2016. Część osób nie mogła pogodzić się z odejściem od pierwotnych założeń Ethereum i dzięki temu powstał kolejny projekt.

Wiele osób było sceptycznie nastawionych do ETC i wróżyło mu szybki upadek. Nie minął rok, a Ethereum Classic mieści się w 10 największych walutach na świecie i tylko w marcu podwoiła swoją wartość.

Właśnie powstaje fundusz inwestujący tylko w ETC.

Grayscale’s Ethereum (ETC) Investment Trust (EIT) pozwala inwestorom czerpać zyski ze zmian ceny ETC. Na swojej stronie opublikowali dokument, gdzie szczegółowo uzasadniają swoją decyzję.

                                                                            Historyczna cena ETC/BTC

Postanowili podzielić inwestycje na dwa główne filary. Trzymanie monet na wzór metali szlachetnych i potencjalną sprzedaż ich, gdy cena osiągnie dany poziom oraz obrót tokenami ETC w momencie, gdy sieć będzie gotowa na obsługę smart contractów i w ten sposób będą dostarczać swego rodzaju paliwo do szybko rozwijającej się technologii Internet Of Things.

 

Ethereum Classic wprowadziło nową politykę monetarną , która redukuje nagrodę za blok o 20%. Aktualizacja ta wejdzie w życie wraz z pojawieniem się bloku o numerze 5,000,000 i z każdym następnym 5 milionowym blokiem zmiejszy nagrodę o kolejne 20%. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że maksymalna ilość ETC będzie się plasowała w pomiędzy 210, a 230 milionów.
Przez takie posunięcie podaż jest jasna i klarowna w przeciwieństwie do Ethereum gdzie próżno szukać informacji o maksymalnej ilości tokenów.
Dzięki temu Barry Silber który stoi na czele Digital Currency Group mającego w swoim portfolio między innymi Grayscale, zdecydował się na uruchomienie dedykowanego funduszu.

Mainstreamowe narzędzia inwestycyjne pozwalające inwestować w kryptowaluty mogą dać bardzo duży zastrzyk kapitału i z racji na dość małą głębokość rynku poszczególnych walut, dają prognozy na spore ruchy ceny. Jeśli są one publicznie handlowane, otwierają drzwi dla inwestycji w kryptowaluty dla przestarzałych funduszy, prywatnych jak i instytucjonalnych.
Niedawno został odrzucony wniosek braci Winklevoss odnośnie podobnego funduszu bazującego na Bitcoin. Barry Silbert jest jednak przekonany co do pomyślności swojego pomysłu i jak informuje, fundusz ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

GreyScale we współpracy z TradeBlock uruchomiło index ECX ceny ETC na podstawie którego będzie bazował fundusz


Co to oznacza? ETC będzie handlowane bezpośrednio za dolary w dużo większym stopniu niż ma to miejsce obecnie. Bardzo możliwe, że wraz z popularyzacją funduszu i przy dobrym zarządzaniu nim cena ETC uniezależni się od Bitcoina i będzie niewzruszona na wszelkie ruchy ceny. W momencie pisania tego artykułu cena za jedną monetę Ethereum Classic wynosi $2.6 (0.0021BTC). Czy możliwe są wzrosty? Czy w przyszłości cena zrówna się z ceną Ethereum oscylującą w okolicach $45? Będziemy bacznie obserwować ruchy ceny w naszym portfolio.

 

Previous Rośnie poparcie społeczności dla UASF. SegWit zostanie wprowadzony?
Next Litecoin znowu daje o sobie znać. Kopalnia BW wykopała pierwszy blok SegWit

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *