Litecoin znowu daje o sobie znać. Kopalnia BW wykopała pierwszy blok SegWit


Litecoin Segregated Witness (SegWit) zdaje się być nieuniknione dla drugiej najstarszej kryptowaluty na świecie- Litecoin. Kopalnia BW wykopała właśnie pierwszy blok zawierający implementację SegWit.

Dzięki wciąż toczącej się zażartej dyskusji na temat skalowania, cena Litecoin poszybowała w górę ku uciesze osób wciąż przetrzymujących swoje monety. We wtorek twórca Litecoina, Charlie Lee za pośrednictwem Twittera na bieżąco informował o przebiegu całej operacji.


BW obecnie posiada około 6.6% całej mocy obliczeniowej sieci Litecoin co oznacza, że znacząco zbliży to cały ruch popierający wprowadzenie SegWit do wymaganego pułapu 75%. Obecnie oscyluje to w granicach 74% więc na dniach możemy się spodziewać pełnej aktywacji.
Lee jest również zwolennikiem UASF- aktywacji przeprowadzanej przez użytkowników, a nie górników którzy (do czasu) dość skutecznie powstrzymywali wprowadzenie tej implementacji.

Od ogłoszenia wsparcia SegWit przez Litecoina, jego cena zwiększyła się ponad 3 razy i obecnie oscyluje w granicach $12. Historyczne maksimu miało miejsce podczas poprzedniej bańki na bitcoinie, gdzie LTC osiągnęło ponad 50$ za sztukę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie żadnych problemów technicznych nie są wykluczone dalsze wzrosty. Litecoin z racji swojego stażu, stabilności sieci i relatywnie szybkim transferom (blok generowany co 2,5 minuty) może być ciekawą alternatywą do płatności internetowych. Posiada on również bardzo bogate zaplecze w postaci sklepów akceptujących tę walutę, szeregu giełd i kantorów umożliwiających jego kupno oraz sprzedaż i dużej rozpoznawalności.

Previous Prywatny fundusz inwestycyjny na Ethereum Classic
Next BitFury Group rozpoczyna strategiczną współpracę z Ukrainą

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *