FACTOM (FCT) otrzymał ponad $8mln dofinansowania


Factom zkończył kolejną serię inwestycjyjną zbierając ponad $8 milionów dolarów. W październiku zeszłego roku, startup ogłosił pozyskanie $4,2 miliona dolarów na dolszy rozwój produktu od takich funduszy jak Harvest Equity czy Peeli Ventures. Większość podmiotów inwestujących nie została jednak podana.

Co się kryje za walutą?
Factom jest kolejnym projektem który wykorzystuje Bitcoin oraz blockchain lecz nie jako walute. W skrócie, Factom pisze pojedyncze hashe dla bitcoinowego blockchaina co 10 minut co pozwala zabezpieczyć bardzo duże ilości danych bez spamowania blockchaina. Jest wersją popularnego protokołu proof of existence, który pozwala udowodnić że dany dokument istnieje w danym przedziale czasowym w  blockchain, lecz Factom poszedł jeszcze dalej i znacznie zwiększył wydajność oraz przepustowość.


Jak możemy dowiedzieć się  z raportu dostępnego za pośrednictwem strony US Securities and Exchange Commission, Factom otrzymał dokładnie $8,027,535 podczas tej rundy. Firma zaczynała od zebrania w maju 2015 ponad 2000BTC w przedsprzedaży, których rynkowa wartość w tamtym czasie wynosiła ponad milion dolarów.

Factom podczas swojego istnienia zebrał sporą dawkę krytyki jak i pochwał. Ich woluta pod postacią tokenów FACTOID jest dostępna na szeregu największych giełd oraz dzielnie utrzymuje swoją wartość. Fakt współpracy z z rządami różnych krajów nad opracowaniem finalnego produku i dość spore zainteresowanie inwestorów dobrze wróży przyszłości tego projektu, a co za tym idzie doługoterminowym wzrostem wartości tokenów FCT.

Previous Kolejny atak na sieć Bitcoin? ponad 65k niepotwierdzonych transakcji
Next Poloniex usuwa 17 walut. Wypłać swoje środki

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *