Poloniex usuwa 17 walut. Wypłać swoje środki


Jenda z największych giełd na świecie specjalizujących się w obrocie walutami kryptograficznycznymi ogłosiła usunięcie 17 walut z dniem 2 Maja 2017. Poloniex poinformował o tym za pośrednictwem Twittera. Nie podali oni oficjalnej przyczyny tej decyzji.

Nie jest to pierwsza tego typu decyzja. Swój żywot na Poloniex kończą również całkiem duże swego czasu waluty jak Bitstar, Myriad, NuShares, Qora czy ShadowCash.

Waluty z małym wolumenem oraz społecznością są bardzo narażone na manipulacje rynkowe, ponieważ potrzeba stosunkowo małej kwoty aby mieć realny wpływ na cenę. Gwałtowne spadki wartości, mało aktywny dev team oraz mała popularność najprawdopodobniej miały wpływ na wiosenne porządki.

 

Z dniem 2.05.2017 wszystkie rynki wyżej wymienionych walut zostaną skasowane. Zalecamy wypłatę środków, jeśli wciąż je przetrzymujesz w portfelu konta na giełdzie.

Jeśli przeanalizujemy praktycznie wszystkie dostępne waluty na giełdzie zauważymy, że każda z nich odnotowała bardziej lub mniej uzasadniony nagły wzrost lub spadek wartości. Wolumen jest najważniejszym, jednak nie jedynym warunkiem tego typu operacji przez co również 10 największych monet jest narażone na manipulacje.

Waluty kryptograficzne wciąż są swego rodzaju dzikim zachodem i nie podlegają restrykcjom oraz ograniczeniom znanym z tradycyjnych rynków finansowych.

Previous FACTOM (FCT) otrzymał ponad $8mln dofinansowania
Next [EVENT] Warsaw Block:ICO Edition | Warszawa, 27.04

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *