Nasdaq oficjalnie inwestuje w blockchain


19 Kwietnia 2017 roku Amerykańska giełda Nasdaq ogłosiła uruchomienie Nasdaq Ventures. Zaprezentowany w lutym bieżącego roku program inwestycyjny został opracowany we współpracy ze specjalistami branży FinTech. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, program będzie szukał możliwości zainwestowania w takich branżach jak blockchain, analiza danych czy machine intelligence.

Uruchomiona w 1971 roku jako pierwsza elektroniczna giełda papierów wartościowych, Nasdaq stał sę liderem jeśli chodzi o technologie obsługującą rynki kapitałowe. Adena Friedman, Nasdaq President and CEO uważa, że giełda powinna podtrzymać tę tradycję poprzez inwestowanie w innowacyjne firmy z branży FinTech.

Wszystkie potencjalne inwestycje będą opiewały na kwotę od $1 do $10 milionów dolarów i będą przeprowadzana na różnych stopniach rozwoju startupu. Dodatkowo każda z inwestycji będzie zaangażowana w rozwój głównych biznesów Nasdaq oraz strategii.

Zainteresowane współpracą firmy powinny wziąć pod uwagę dotychczasowe doświadczenia giełdy z blockchainem przez pryzmat współpracy z firmą chain, rozwijającą zarządzanie cyfrowymi aktywami czy praca nad systemem głosowania dla rządu estońskiego.

Dzięki wypracowanej przez lata reputacji oraz odważnym inwestycjom, Nasdaq ma mocną pozycję na światowym rynku FinTech. Za sprawą nowego programu inwestycyjnygo jeszcze bardziej skupią się na rozwoju innowacji, opracowania nowych ram prawnych oraz integracji rozproszonych technologii dla wszystkich globalnych klientów.

Oznacza to również dodatkowy napływ gotówki do całego ekosystemu walut kryptograficznych za sprawą inwestorów nie związanych dotychczas z tą technologią.

 

Previous coinformacje.pl/research
Next Vitalic Buterin: W ethereum nie będzie górników

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *