Gnosis zakończył ICO w 10 minut. Wartość sieci wynosi ponad $312mln


 

 

Gnosis.pm  jest zdecentralizowanyn rynkiem predykcyjnym na protokole Ethereum. Ta platfoma umożliwi każdemu możliwość przewidywania przyszłych wydarzeń oraz drastycznie uprości tworzenie aplikacji dedykowanych temu rynkowi. Zarówno finanse jak i systemy obstawiania czekają na innowacyjną technologię bazującą na zdecentralizowanemu modelowi, która to lukę Gnosis ma zamiar zapełnić. Gnosis współpracuje z firmą ConsenSys i planują zoptymalizować i uprościć cały proces obrotu informacjami.

https://etherscan.io/address/0x851b7f3ab81bd8df354f0d7640efcd7288553419#comments

Ciekawostką jest w jaki sposób zostało przeprowadzone ICO. Zespół zdecydował się na zmodyfikowaną wersję aukcji zniżkowej (Dutch auction). Cena za jednostkę GNO spadała z każdym blokiem, a każdy z uczestników otrzymywał ilość tokenów proporcjonalną do ilość przesłanych Ethereum po kursie kończącym każdy blok. Dzięki temu rozwiązaniu nie otrzymujemy żadnych bonusów za wczesne uczestnictwo i zależy to tylko od tego, czy zgadzamy się na obecną cenę.

Model ten jest dość kontrowersyjny, ponieważ jak możemy zobaczyć w wyliczeniach w momencie wykupienia całej puli dostępnych tokenów ponad 95% zostaje w rękach zespołu. Jak już nie raz przyzwyczaiła nas ta branża tak się właśnie stało. Gnosis sprzedał 418 tysięcy tokenów po średniej cenie $31 przez co biorąc pod uwagę fakt 10 milionów tokenów w obiegu daje wycenę na poziomie 312 milionów dolarów.

Zespół zapewnił, że wszystkie środki zostaną zablokowane na specjalnym kontrakcie na minimum rok, aby nie można ich było wypłacić.

Nie często zdarza się, żeby firma która nie ma jeszcze finalnego produktu została wyceniana tak wysoko, jednak pokazuje to jak wielki potencjał drzemie w tego typu systemach pozyskiwania funduszy. Ponad 756 adresów przelało średnio $16,550 dając pona $12 milionów dolarów w ciągu 12 minut. Bez żadnych barier geopolitycznych, ani niepotrzebnej papierologii.

ps. Poloniex już zapowiedział wprowadzenie tej waluty na swoją giełdę.

 

 

Previous Twórca BitTorrent tworzy swoją kryptowalute
Next Czy giełda Bitfinex to drugi Mt.Gox?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *