Twórca BitTorrent tworzy swoją kryptowalute


Bram Cohen, twórca popularnej platformy peer-to-peer do dzielenia się plikami BitTorrent planuje skupić się na walutach kryptograficznych w ciągu kolejnych miesięcy.

Podczas rozmowy w podcaście Steal this Show z 23 kwitnia opowiada o swoich planach związanych z tą technologią. Ten 41 letni programista z San Fanicso bacznie śledzi wydarzenia wokół bitcoina dostrzegając i punktując zarówno jego wady  jak i zalety. Ma pomysł jak zrewolucjonizować branże FinTech swoją autorską walutą.

Twórca BitTorrent twierdzi, że innowacje wprowadzone w jego nowym projekcie mogą zatrząść procesem kopania kryptowalut poprzez wykorzystywanie algorytmu na istniejących już tokenach. Wyeliminuje to drogie w eksploatacji komputery pobierające bardzo duże ilości energii elektrycznej z procesu kopania.

Obecnie mamy dostęp do wielkich zasobów wirtualnych przestrzeni dyskowych jak i pustych dysków na urządzeniach które są online które mogą być wykorzystanie w procesie weryfikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu zamierza wypracować wartość waluty bez marnotrawienia zasobów niezbędnych do tradycyjnego kopania kryptowalut.

W dalszej części rozmowy Cohen zauważa, że obecnie bitcoin ma nieporównywalnie więcej uwagi mediów oraz inwestorów w stosunku do tego co oferuje. Wiele osób jest podekscytowanych Bitcoinem ponieważ jego wartość rośnie i mają z tego zysk, jednak większość z nich nie rozumie czym  on tak naprawdę jest.

„That I don’t find interesting, I care about network protocols.”

 

Nie przywiązuje on również większej wagi do ceny takiej waluty ponieważ obecny jest on w branży internetowej już od pierwszej bańki DotCom i zna całą grę od środka. Do pracy na tym skłonili go jednak współpracownicy którzy przedstawili mu rozwiązania kryptograficzne. Prace nad projektem już się rozpoczęły i możemy się spodziewać pierwszych efektów jeszcze w tym roku. BitTorrent dysponuje zespołem ponad 50 specjalistów od programowania oraz kryptografii i jak sam poinformował będzie to jego główny projekt.

Biorąc pod uwagę fakt, że BitTorrent jest obecnie najpopularniejszym klientem w sieci torrent posiadający miliony użytkowników i będący już w świadomości internautów nowa waluta może liczyć na spore zainteresowanie.

Previous Swift przenosi się na blockchain Hyperledger
Next Gnosis zakończył ICO w 10 minut. Wartość sieci wynosi ponad $312mln

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *