Czy giełda Bitfinex to drugi Mt.Gox?


Wypłaty  środków z giełdy są neimożliwe, a oficjalne portfele bitcoinowe są niemal puste

Oba cold wallety[ #1 , #2 ]Bitfinex mają mniej niż 3BTC, a hot wallet jest całkowcie pusty.
Nowy portfel giełdy multisignature utworzony w styczniu 2017 obecnie ma saldo w wysokości 74000BTC.  Biorąc jednak pod uwagę 24 godzinny wolumen transakcyjny plasujący się w granicach 43500BTC ($61mln) nie jest to duża ilość.

Od 11 lipca saldo portfela multisignature spadło ponad 40%  z 122700 do 7400BTC.

Pierwsze problemy z prawidłowym funkcjonowaniem wszystkich funkcji giełdy pojawiły się w marcu, kiedy banki obsługujące konta Bitfinex zaczęly wnikliwiej przyglądać się każdej transakcji. Użytkownicy zaczęli skarżyć się, że wypłaty dolarów z giełdy mają znaczne opóźnienia. 31 Marca 2017 roaki, Wells Fargo zaprzestał procesowania transakcji gotówkowych dla wszystkich klientów Bitfinex.
Obecnie jedyną możliwością na wypłatę środków z Bitfinex jest zamiana ich na kryptowaluty oraz wypłata na zewnętrzne portfele. Cena bitcoina na Bitfinex jest ponad $100 wyższa niż średnia cena na innych giełdach. Nie przypomina Wam to czegoś?

Cztery lata temu podczas drogi bitcoina po $1000 bardzo podobny schemat miał miejsce na giełdzie Mt.Gox, która również przodowała w poziomie ceny podczas całego okresu wzrostu. Nie wypłacała żadnych środków, a po czasie okazało się że wzrost ceny spowodowany był botem który sztucznie zawyżał cenę.

Czy historia może się powtórzyć?

W ostatnim oświadczeniu z 20.04, Bitfinex zapewnia swoich klientów, że cały zespół pracuje nad jak najszybszym powrotem do normalnej działalności

 

“.Opracowujemy alternatywne kanały płatności, aby zniwelować obecne opóźnienia jednak wymaga to czasu. Doceniamy cierpliwość oraz lojalność naszych klientów oraz całej społeczności.”

Previous Gnosis zakończył ICO w 10 minut. Wartość sieci wynosi ponad $312mln
This is the most recent story.

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *