Categories
USD
We are in Social

Dlaczego Bitcoin?

bitcoin-why-new2Bitcoin to nowa waluta która swój początek miał w 2009 roku
po tymjak osoba pod pseudonimem Satoshi Nakamoto opublikowała
Bitcoin White Paper czyli opis i projekt całej sieci Bitcoin.

 

 


TRANFER
Trasakcje w tej sieci odbywają się bez pośredników (czyt. żadnych banków!). Przesyłanie środków jest praktycznie darmowe i nie ma potrzeba podawania żadnych swoich danychbitcoin-transfers. System ten staje się coraz popularniejszy, a liczba punktów akceptujących tę walutę rośnie z godziny na godzine. Możesz kupić pizze, sprzęt rtv/agd, bilety lotnicze, usługi internetowe oraz wiele więcej!

Bitcoin może być użyty do kupna wszelakich produktów anonimowo. Płatności internetowe nigdy nie były tak proste oraz tanie ponieważ tej sieci nie obowiązują żadne granice geopolityczne więc bez żadnych przeszkód możemy wysyłać natychmiastowo pieniądze w każde miejsce na świecie. Małe biznesy z pewnością docenią możliwości jakie za sobą niesie ponieważ nie ma tam prowizji jak w przypadku kart płatniczych. Niektóre osoby kupują również Bitcoin jako inwestycje z nadzieją na dalsze wzrosty ceny w przyszłości.Jak zdobyć Bitcoin?

Kup na giełdzie

bitcoin-exchange-newGiełdy bitcoinowe umożliwiają kupno i sprzedaż Bitcoinów przy pomocy różnych walut. Należy zdeponować walutę za którą chcemy kupić na giełdzie i nabyć interesującą nas ilość przy danej cenie.

 

 


Przelewy
Dzięki specjalnym aplikacją na smartfony możemy mieć nasze Bitcoiny zawsze przy sobie i przelewać je na portfelebitcoin-transfers innych osób natychmiastowo. Jedynie czego potrzebujemy to dostęp do internetu.

 

 

 

Mining

bitcoin-mining-new2Poprzez ten termin należy rozumieć generowanie nowych monet poprzez rozwiązywanie algorytmu który dostarcza do sieci nowe monety co 10 minut oraz potwierdza wszystkie transakcje w sieci. Uzywa się do tego specjalistycznych urządzeń oraz oprogramowania.

 


Bitcoiny są przechowywane w ‚elektronicznych portfelach’, które znajdują się w chmurach lub na komputerach bitcoin-walletprywatnych. Portfel jest swego rodzaju wirtualnym kontem bankowym które pozwala użytkownikom otrzymywać i wysyłać Bitoicny, płacić za towary oraz usługi czy oszczędzać pieniądze. W przeciwieństwie do kont bankowych nie podlegają one jednak żadnym regulacjom prawnym.

 

 Anonimowość

bitcoin-anonymityMimo, że każda transakcja w sieci Bitcoin jest rejestrowana i publicznie dostępna, dane użytkowników pozostają nieujawnione-tylko publiczne adresy. Czyni to transakcje użytkowników tej sieci całkowicie prywatne oraz pozwala to w asposób kupować oraz sprzedawać dobra bez ryzyka namierzenia w łatwy sposób.

grafika: Jose Pagliery

Najczęściej czytane

13 maja 2015
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.