Categories
USD
We are in Social

Obecnie mamy do wyboru wiele portfeli Bitcoin z różnym poziomem zabezpieczeń, funkcjonalnościami oraz dostępem. W zależności od Twoich potrzeb możesz otworzyć swój portfel na swoim komputerze, online w chmurze lub na swoim smartfonie

PORTFELE ONLINE
Są to najprostsze w obsłudze oraz najbardziej popularne portfele. Jednak ze względu na to, że wszystkie dane są przechowywane na serwarach są one mniej bezpieczne od oprogramowania instalowanego na Twoim komputerze. Nie zalecamy trzymania tam większych ilości monet.


coinkite-logo-square

Coinkite jest jednym z najbezpieczniejszych portfeli online dla klientów      indywidualnych jak i przedsiębiorców chcących akceptować Bitcoin jako formę płatności.


coinbase

Coinbase jest obecnie najpopularnieszym portfelem online. Po uzyskaniu ponad $100mln od inwestorów uruchomili również giełdę dzięki czemu możemy kupić BTC bezpośrednio z poziomu naszego portfela.


DESKOP WALLETS

Są to pierwsze portfele jakie powstały do obsługi sieci Bitcoin. Na oficjalnej stronie projektu są na bieżąco udostępniane najnowsze wersje aplikacji oraz powstały alternatywne rozwiązania nieczemu nie ustępujące programowi podstawowemu, a niekiedy oferujące większe możliwości.


armoryo

ARMORY Jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych portfeli do trzymania swoich monet. Jest to opensourceowy projekt oferujący logowanie Multi-Signature oraz deponowanie monet cold storage, czyli bez możliwości dostępu do nich osób trzecich.


Bitcoin-Core

Bitcoin qt jest pierwszym oficjalnym portfelem rozwijanym również przez core developerów Bitcoin. Na stronie projektu zawsze znajdziemy aktualną wersję dla swojego systemu operacyjnego.


MOBILE WALLETS

Są to portfele na urządzenia mobilne takie jak smartphone czy tablet. Dzięki takim aplikacją możemy dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych, przesyłać środki innym osobom oraz mieć zawsze kilka Bitcoinów w kieszeni.

[Android]

mycelium

Mycelium jest obecnie jednym z najlepszych portfeli. Wysoki poziom zabezpieczeń, duża popularność oraz możliwość umówienia się z innymi użytkownikami tego portfela w pobliżu i dokonanie transkacji kupna lub sprzedaży w cztery oczy.


coinbase

Coinbase był już wspomniany przy portfelach online, ale z czystym sumieniem mogę również polecić ich aplikację dzięki czemu możesz wygodnie używać tego samego portfela niezależnie na jakim urządzeniu się znajdujesz.


[IOS]

Breadwallet

BreadWallet to jeden z najlepszych dostępnych portfeli na urządzenia z jabłuszkiem. Bardzo intuicyjny interfejs, stabilny kod oraz bezpieczeństwo przekładają się na sporą popularność tej aplikacji


coinbase

Coinbase posiada również aplikację na IOS która również w niczym nie
odbiega od pozostałych produktów.


[WINDOWS PHONE]

Copay

Copay jest obecnie najlepszym portfelem dostępnym na urządzenia z systemem Windows Phone. Oferuje on przyjazny interfejs, logowanie Multi Signature oraz płynność działania okraszoną ładnym, minimalistycznym designem.


Najczęściej czytane

13 maja 2015
Czy kopanie Bitcoin jest wciąż opłacalne?
Kopanie Bitcoinów to proces w którym zostajemy nagradzani monetami w zamian za utrzymywanie komputerów służących do weryfikacji transakcji w sieci. Górnicy zarabiają na Bitcoin jeśli cena rynkowa będzie wyższa niż koszt wydobycia czyli koszt sprzętu oraz prądu ponieważ takie komputery pracują non stop.
05 kwietnia 2016
Wystartował OpenBazaar- zdecentralizowana platforma do handlu
12 maja 2015
Stacje benzynowe Lukoil przyjmują Bitcoin
Stacje benzynowe Lukoil na Litwie, Łotwie oraz Estonii akceptują Bitcoiny. Serwis SpectroCoin pośredniczy w przyjmowaniu tej waluty oraz jest odpowiedzialny za wszelkie techniczne kwestie.